Nespokojený zaměstnanec

Hledáte práci? Právě teď máte velkou šanci na úspěch!

Pokud jste absolventi nebo jste nespokojeni ve své stávající práci, právě teď je nejlepší čas pro změnu místa. Tvrdí to statistiky i aktuální atmosféra ve firmách. „Setkávám se nyní více než kdy dříve se vstřícným přístupem zaměstnavatelů, kteří jsou v pozici, kdy chtějí nové zaměstnance sami oslovit a zaujmout. Nabízí tudíž mnohem lepší finanční podmínky než dříve nebo se snaží mladší lidi nalákat na volnou pracovní dobu, možnosti pracovat z domova nebo jiné výhody,“ říká Renáta Šťastná z personální agentury Axial. Je to tím, že mladí lidé nejsou tolik loajální jako jejich rodiče a jsou ochotni pro lepší nabídku snáz změnit práci. V současné době je nezaměstnanost na historickém minimu, a proto volná pracovní místa je často těžké obsadit.

 Co mladí zaměstnanci chtějí?

„Mladí si více váží volného času, a proto oceňují balanc mezi prací a volný časem. V praxi to znamená, že chtějí pracovat z domova, chtějí se vzdělávat a být obklopeni moderním prostředím i přátelským kolektivem,“ dodává Renáta Šťastná z Axialu. I proto vznikají na mnohých pracovištích firemní fitness centra, kavárničky, odpočívárny a výuková místa.

Autor

Renáta Šťastná

Renáta Šťastná

Renáta Šťastná je spoluzakladatelkou a spolumajitelkou pracovní agentury Axial. Díky dlouholetým zkušenostem od roku 1996 radí zaměstnancům i firmám.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *