Businessman

Externí zprostředkování zaměstnanců se firmám vyplácí časově i finančně

V případě, že firma hledá nové pracovní posily a nemá dostatečně kvalifikovaný personální tým, nastává zde problém. Nezkušený personalista si s výběrovým řízením neumí poradit nebo nedokáže odhadnout povahu pracovníka. Nezřídka menší firmy ani personální oddělení nemají a pohovory si řídí sami manažeři, kteří mají dost své práce. Jestli chcete předejít odchodům pracovníků ještě ve zkušební době nebo desítkám zbytečných pohovorů, je nasnadě využít služby profesionální personální agentury.

Jak zprostředkování zaměstnanců agenturou probíhá?

„Agentura za vás vyřídí vše potřebné. V prvé řadě ale proběhne podrobná analýza pracovního místa, aby se přesně vědělo, kdo je vhodný kandidát na pozici. Poté personální agentura vybere nejlepší uchazeče a pozve je k výběrovému řízení. Ti, kteří by na danou pozici měli dispozici, jdou pak na pohovor přímo do hledající firmy,“ říká Renáta Šťastná z personální agentury Axial. Tento postup firmě ušetří mnoho hodin zbytečné administrativy a pohovorů. Je třeba trochu více zkušeností s typologií lidí, aby člověk nepodlehl prvnímu dojmu a opravdu vybral toho nejlepšího.

Autor

Renáta Šťastná

Renáta Šťastná

Renáta Šťastná je spoluzakladatelkou a spolumajitelkou pracovní agentury Axial. Díky dlouholetým zkušenostem od roku 1996 radí zaměstnancům i firmám.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *